Aktuality

Řidiči už jezdí po opravené tř. Svornosti

Rekonstrukce dvou úseků tř. Svornosti je hotová. Nový asfaltový povrch vozovky, silniční obruby, upravené přechody pro chodce i vyměněné sloupy veřejného osvětlení na úsecích dlouhých přes 370 metrů, to je výsledek stavebních prací, které řidičům na šest týdnů v tomto místě zkomplikovaly dopravu.

Stavební úpravy první části komunikace v rozsahu od ulice Litovelská po ulici Dvořákova se týkaly úseku v délce asi 270 metrů a součástí byla i úprava přechodu pro chodce v křižovatce ulic Litovelská a tř. Svornosti.

Souběžně s těmito pracemi probíhala i oprava vozovky tř. Svornosti v úseku od ulice Foerstrova po Kmochovu, který měří zhruba 101metrů. Spolu s opravou vozovky byl opraven i záliv pro podélné parkování v délce 48 metrů a upraven nevyhovující přechod pro chodce, tak aby vyhovoval současným normám, včetně bezbariérových úprav v křižovatce ulic Kmochova a tř. Svornosti.

„V obou částech komunikace jsme také vyměnili sloupy veřejného osvětlení. Kvůli zpožděné dodávce svítidel však jsou zatím na nových sloupech osazená původní svítidla. Za nová se vymění ihned, jakmile nové lampy od dodavatele obdržíme. Čekat na dodávku a nad opravenou silnicí nesvítit, bychom nemohli, proto jsme se rozhodli pro toto provizorní řešení, tak aby mohli řidiči opravenými úseky projíždět co nejdříve. Hned, jakmile to bude možné, lampy převěsíme,“ vysvětluje náměstek primátora města Olomouce Martin Major.

Celkové náklady na opravu obou částí komunikace byly ve výši 8,65 milionů korun.