Aktuality

Cyklisty na trase do Štěpánova převádí nová bezpečná lávka přes Sitku

Na trase z Olomouce do Štěpánova převádí cyklisty a pěší nová lávka. Skončilo tím jejich často nebezpečné riskování při překonávání původní už uzavřené lávky přes říčku Sitku, která byla v havarijním stavu.

Jedenáctimetrová lávka vznikla na využívané trase, která vede do Štěpánova ve směru od Černovíra a Chomoutova. „Nová lávka o šířce 1,6 metru je z ocelových profilů a spodní část má ze železa a betonu. Stavební práce, které už na jaře předznamenala demolice staré lávky, probíhaly od května do srpna a přišly na téměř dva miliony korun,“ popsal investiční náměstek Martin Major.

Lávka přes Sitku je sice jen dílčí, ale zároveň velmi podstatnou součástí sítě cyklistických komunikací v regionu. Leží totiž na trase, která je součástí integrovaného propojení Šternberska s Litovelským Pomoravím. S výstavbou lávky tak městu pomohla i dotace od Olomouckého kraje ve výši poloviny nákladů. „V budoucnu na ni mají navázat i další plánované opravy a úpravy stávající cyklostezky Hvězdná z Olomouce do Šternberka, které zajišťuje Mikroregion Šternbersko,“ objasnil náměstek primátora Matouš Pelikán.

Přestože byla původní lávka kvůli havarijnímu stavu uzavřená, někteří se ji přesto snažili přejíždět nebo přecházet.