Aktuality

Nový chodník na Černé cestě

Zbrusu nový chodník bude lemovat komunikaci podél ulice Černá cesta v Olomouci. Stavba začala minulý týden a linie už se jasně rýsují. Většinu chodníku, který má být hotový nejpozději v polovině srpna, pokryje mozaika z žulových kostek.

„Chodník v lokalitě dosud zcela chyběl a my jsme se v poslední době potýkali se stále častějšími podněty a dotazy lidí na jeho vybudování. Snažili jsme se proto rychle zajistit projektovou dokumentaci a zařadit stavbu do plánu velkých oprav na letošní rok, což se vše nakonec podařilo,“ popsal začátek stavby primátor Mirek Žbánek.

Stavební práce se v lokalitě rozjely minulý týden a hotovo má být nejpozději v polovině srpna. Nový chodník o šířce v průměru dva metry a délce téměř tři sta metrů povede pěší od ulice Pasteurova až k sídlišti na Černé cestě. „Začíná poblíž francouzské sekce Slovanského gymnázia a chodce pohodlně dovede až k bytovým domům v lokalitě. Podle požadavku památkářů je z velké části navržen z drobné žulové mozaiky,“ vysvětlil náměstek primátora pro dopravu Martin Major.

Komfort chodcům zajistí i dvě místa pro přecházení včetně bezbariérových úprav. Náklady na stavbu jsou 2,8 milionu korun.

Příloha